Produkty prozdrowotne

Sok z owoców bzu czarnego sambuVital Oleofarm

Sok z owoców bzu czarnego sambuVital Oleofarm

Bez czarny (Sambucus nigra L.) jest znaną rośliną o właściwościach napotnych,  podnoszącą odporność organizmu oraz dzięki licznym flawonoidom działającą antyoksydacyjnie. W ziołolecznictwie wykorzystuje się zarówno kwiaty jak i owoce bzu czarnego. Owoce bzu czarnego  (Fructus Sambuci) są bogate w związki odżywcze, zawierają witaminę C, witaminy z grupy B, karotenoidy, sole mineralne, cukry, pektyny, barwniki antocyjanowe, garbniki oraz kwasy organiczne (jabłkowy, askorbowy).

Owoce podobnie jak kwiaty bzu czarnego działają napotnie, moczopędnie, antyoksydacyjnie. Dodatkowo wykazują lekkie działanie przeczyszczające. Usuwają nadmiar toksyn z organizmu. Przypisuje się im również działanie przeciwbólowe.

Smak naturalnego soku z owoców bzu czarnego jest nieco cierpki, choć w moim odczuciu całkiem smaczny. Im dłużej go piłam, tym bardziej przekonywałam się do jego charakterystycznego smaku. Ma ciemną, bordową barwę. Po otwarciu sok należy przechowywać w lodówce do 7 dni. Butelka wykonana jest z grubego, ciemnego szkła, posiada dozownik, dzięki czemu możemy dozować odpowiednią dla nas ilość soku.

Producent  podaje, że sok z owoców bzu czarnego można pić zarówno latem jak i zimą solo bądź jako składnik napojów czy koktajli. Ja dodam od siebie, że wzbogaca on napar z czarnej herbaty oraz herbat ziołowo-owocowych. Producent nie podaje dziennej dawki spożycia soku. Pije się go raczej w niedużych ilościach. Ja spożywałam go dziennie ok. 1/3 szklanki. W literaturze fachowej, mam tutaj na myśl myśli książkę Jadwigi Górnicką Apteka Natury. Poradnik Zdrowia czy Aleksandra Ożarowskiego i Witolda Jaroniewskiego Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie autorzy podają dawkę 2 łyżek 2- 3 razy dziennie.

Gdzie kupić?

Sok z owoców bzu czarnego SambuVital można kupić tutaj.

Helen G.

 

Sok z owoców bzu czarnego sambuVital Oleofarm
+ 4
Galeria zdjęć

Helen G.

Gotowanie sprawia mi ogromną radość. Lubię poznawać nowe smaki i eksperymentować w kuchni. Na stronie znajdziesz proste i czytelne przepisy na domowe potrawy, także dla początkujących w kuchni oraz artykuły z zakresu zdrowego odżywiania. Serdecznie zapraszam:)

Podobne przepisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button