Napoje

Domowy likier kokosowy Malibu

Gęsty kremowy likier typu Malibu z wiórek kokosowych, wódki bądź białego rumu i mleka skondesowanego. Idealny na spotkania rodzinne. Nasączoną wiórkami kokosowymi wódkę, uprzednio przecedzoną miesza się z mlekiem skondesowanym słodzonym oraz niesłodzonym.

Taki domowy likier koksowy w smaku bardzo przypomina słynne Malibu, czyli likier kokosowy na bazie rumu. Jest wspaniale gęsty, kremy i słodkawy w smaku, choć nie przesłodzony.

Przepis na likier kokosowy jest łatwy. Trzeba jedynie uzbroić się cierpliwość, bowiem wódka musi nasiąknąć aromatem kokosa – tj. wiórków kokosowych. Najlepiej pozostawić ją w ciemnym miejscu na tydzień do tzw. przegryzienia. Zamiast czystej wódki można użyć rumu, choć koszt takiego likieru będzie drukrotnie droższy.

Zobacz takżegrog – rozgrzwający drink na bazie czarnego rumu.

(około 1,2 l likieru)

Składniki:

– 500 ml wódki lub białego rumu Bacardi 

– 200g wiórek kokosowych

– 1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego

– 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego np Gostyń (530 g)

Jak zrobić domowy likier kokosowy Malibu?

Do litrowego słoika wsypać wiórki i zalać je 0,5 litra czystej wódki, wymieszać i zakręcić słoik. Odstawić do szafki na tydzień. Raz dziennie przy pomocy łyżki przemieszać wiórki.Wiórki wsiągną prawie całą wódkę. Jest to zjawisko normalne. W razie potrzeby dolać odrobinę wody.

Po tygodniu sitko wyłożyć gazą lub czystą kuchenną ściereczką albo pieluchą tetrową i przecedzić płyn, zaś wiórki bardzo dokładnie wycisnąć. Wyszło mi około 250 ml wódki. Nie wyrzucać wiórek. Można potem wykorzystać je do zrobienia ciasteczek kokosanek.

Przecedzoną od wiórek kokosową wódkę połączyć w naczyniu z mlekiem skondensowanym niesłodzonym i słodzonym. Delikatnie wymieszać trzepaczką lub łyżką. Gotowy likier kokosowy przelać przez sitko do butelek i wstawić do lodówki. Likier przechowywać w lodówce. Przez użyciem wstrząsnąć, gdyż może się rozwarstwiać.

Na Zdrowie!

Helen G.

Domowy likier kokosowy Malibu
+ 4
Galeria zdjęć

Helen G.

Gotowanie sprawia mi ogromną radość. Lubię poznawać nowe smaki i eksperymentować w kuchni. Na stronie znajdziesz proste i czytelne przepisy na domowe potrawy, także dla początkujących w kuchni oraz artykuły z zakresu zdrowego odżywiania. Serdecznie zapraszam:)

Podobne przepisy

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button