ŚniadanieWegetariańskie

Pasta na kanapki z pieczonej papryki

Pasta na kanapki z pieczonej papryki

Doskonała ze świeżym, chrupiącym pieczywem. Pasta na kanapki z pieczonej papryki jest bardzo aromatyczna, słodko-pikantna. Świetnego smaku nadaje jej nie tylko pieczona papryka, co również pieczony w całości czosnek oraz cebula. Pasta z papryki do chleba została wzbogacona przeze mnie także dodatkiem ziemniaków oraz marchewką.

Pasta z pieczonej papryki wymaga około godziny przygotowania, bowiem należy upiec paprykę i ugotować warzywa. Nie mniej efekt końcowy jest wart zachodu. Gotową pastę na kanapki z papryki możecie przełożyć do słoiczków i pasteryzować. Wówczas jej przydatność do spożycia znacznie się wydłuża. Taką zapasteryzowaną pastę paprykową można przechowywać dłuższy czas w spiżarce.

Wystarczy włożyć słoiczki z lekko przymkniętymi zakrętkami do większego garnka z gotującą się wodą i pasteryzować około 15 minut od momentu zagotowania wody na minimalnym gazie. Po wyciągnięciu słoików z garnka należy mocno dokręcić zakrętki. Następnie słoiki postawić na ręczniku do góry dnem i pozostawić do ostygnięcia.

Zobacz także → pasta na kanapki z twarogu i papryki

(Dla 4-6 osób)

Składniki:

– 3 papryki

– 2 średnie ziemniaki

– 1 marchewka

– 1 cebula

– 3 ząbki czosnku

– 1 łyżka oliwek z oliwek albo oleju lnianego

– 1 ½ łyżeczki cukru trzcinowego

– 1 łyżeczka mielonej słodkiej papryki

– ¼- ⅓ łyżeczki mielonej ostrej papryki

– sól, pieprz

Jak zrobić pastę na kanapki z pieczonej papryki?

Ziemniaki i marchewkę obrać. Ziemniaki pokroić na mniejsze kawałki, marchewkę zaś w kostkę. Warzywa ugotować w osolonej wodzie. Odcedzić i wyłożyć na półmisek.

Papryki pokroić na ćwiartki, usunąć gniazda nasienne. Ułożyć na wyłożonej papierem do pieczenia blasze skórką do góry razem z nieobranym czosnkiem. Cebulę obrać i pokroić na większe kawałki. Położyć obok papryk i czosnku. Warzywa piec przez około 30-40 minut w temperaturze 220°C, najlepiej z funkcją grill, aż skórka stanie się mocno przypieczona i nabierze ciemnego koloru.

Po upieczeniu papryki przykryć na około 10-15 minut foliową torebką. Dzięki temu łatwiej będzie zdjąć skórkę. Następnie zdjąć z papryk skórkę i pokroić w kostkę. Z czosnku wydrążyć miąższ nożem.

Papryki, cebulę, wydrążony czosnek oraz ugotowane ziemniaki i marchewkę umieścić w blenderze. Zmiksować na gładką pastę z dodatkiem oleju. Doprawić cukrem, solą, pieprzem i mielonymi paprykami. Gotową pastę paprykową przełożyć do miseczki albo słoików. Przechowywać w lodówce. Pastę z pieczonej papryki stosować do smarowania pieczywa. Warto wierzch posypać zieleniną (u mnie posiekany szczypiorek).

Smacznego!

Helen G.

Pasta na kanapki z pieczonej papryki
+ 5
Galeria zdjęć

Helen G.

Gotowanie sprawia mi ogromną radość. Lubię poznawać nowe smaki i eksperymentować w kuchni. Na stronie znajdziesz proste i czytelne przepisy na domowe potrawy, także dla początkujących w kuchni oraz artykuły z zakresu zdrowego odżywiania. Serdecznie zapraszam:)

Podobne przepisy

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button