Testy produktów

Wyciskarka Novis Vita Juicer

Wyciskarka Novis Vita Juicer

Wyciskarka Novis Vita Juicer to połączenie wirówki odśrodkowej, wyciskarki do cytrusów, blendera oraz Vitatec© (opatentowane przez firmę Novis połączenie wirówki i wyciskarki do cytrusów). Wyciskarka Novis Vita Juicer jest  urządzeniem 3 w 1. Od dawna marzyłam o takim kompleksowym produkcie. Doszłam do wniosku, iż po co kupować trzy osobne produkty AGD, skoro można mieć te funkcje w jednym?

Przy pomocy wyciskarki Vita Juicer możemy przygotować zarówno klarowne, bądź z dodatkiem miąższu soki z cytrusów, soki warzywne, puree czy kremowe koktajle (smoothies). Przetestowałam wszystkie możliwe funkcje wyciskarki Vita Juicer. Zaczęłam od wyciskarki do cytrusów, dzięki której możemy uzyskać dwie różne konsystencje soku: gładki – z dodatkowym użyciem wirówki Vitatec© oraz z miąższem.

Obie wersje są przydatne, choć osobiście bardziej smakuje mi „gładki”, klarowny sok z uwagi na delikatną konsystencję. Sokowirówka daje możliwość przygotowania dowolnego soku warzywnego lub owocowo-warzywnego. Moim ulubieńcem jest sok z marchewki. Cudownie poprawia koloryt skóry.

Funkcja blendera pozwala uzyskać niezwykle gładkie i aksamitne w swojej konsystencji puree albo pyszne koktajle (smoothies). Te drugie są często tak gęste (np. z banana czy jabłka), że aby się wydostały na zewnątrz, trzeba je “popchnąć” jakimś bardziej soczystym owocem lub małą ilością wody 🙂

Tak kremowego smoothie nie da się uzyskać blendując owoce czy warzywa w tradycyjny sposób. W urządzeniu NOVIS, smoothie uzyskujemy na zasadzie przecierania owoców i warzyw przez sitko o bardzo drobnej strukturze, dzięki temu możemy je pić przez słomkę. Nie ma mowy o jakimś kawałku owoców czy warzyw, który byłby w stanie przytkać słomkę.

Podoba mi się wielofunkcyjność oraz łatwa obsługa urządzenia. W kilka chwil możemy przygotować sok, koktajl czy puree. Wyciskarka Vita Juicer stanowi niezbędną pomoc kuchenną.

Zalety wyciskarki Vita Juicer

✔ wielofunkcyjna – łączy w sobie 4 urządzenia

✔ elegancki design, dostępny w 8 kolorach

✔ stosunkowo cicha praca silnika (56 dB) zamiast 70 dB w przypadku większości sokowirówek

✔ ekonomiczny silnik o mocy 240W, z autoregulacją prędkości obrotowej; może pracować  bez przerwy nawet przez 20 minut! W zależności od konsystencji jaka znajduje się w środku, silnik automatycznie dopasowuje prędkość obrotową od 100 do 2000 obr./min. Takie rozwiązanie pozwala przyspieszyć w przypadku owoców i warzyw miękkich oraz zwolnić w przypadku twardszych warzyw typu burak czy marchewka. Urządzenie NOVIS zawsze dobiera optymalną prędkość, tak aby nie nagrzewać i nie utleniać soku. Uzyskany sok czy smoothie jest zawsze pełnowartościowy.

✔ łatwa w utrzymaniu czystości (elementy wyciskarki można myć w zmywarce)

✔ elementy wyciskarki wykonane są z poliwęglanu, wolnego od szkodliwego BPA (bisfenolu A).

✔ stożek do cytrusów Citromax© ma prędkość obrotową 100 obr./min., zamiast 40 obr./min w przypadku tradycyjnych wyciskarek, przez co znacznie szybciej wyciska sok.

✔ specjalnie zaprojektowany dziubek Drophold© zapobiega kapaniu soku, poza tym jest łatwy w demontażu i czyszczeniu.

✔ świetna jakość urządzenia

Wady

✔ urządzenie jest dosyć ciężkie (6,8 kg)

✔ wysoka cena

 

Gdzie kupić? Wyciskarkę Novis Vita Juicer można kupić tutaj.

 

Helen G.

Wyciskarka Novis Vita Juicer
+ 9
Galeria zdjęć

Helen G.

Gotowanie sprawia mi ogromną radość. Lubię poznawać nowe smaki i eksperymentować w kuchni. Na stronie znajdziesz proste i czytelne przepisy na domowe potrawy, także dla początkujących w kuchni oraz artykuły z zakresu zdrowego odżywiania. Serdecznie zapraszam:)

Podobne przepisy

14 komentarzy

 1. Pyszne są takie naturalne, świeżo wyciskane soki. Mam w domu sokowirówkę i czasem robię je dla domowników 🙂

 2. Mam małą kuchnię, więc takie wielofunkcyjne urządzenia są dla mnie zbawieniem. Ta wyciskarka prezentuje się pięknie, ale cena mnie powaliła niestety.

 3. Testowałem i dla mnie sprzęt nie do zaakceptowania przede wszsytkim przez ograniczenia i rzecz jasna cenę. Nie ma możliwości wycisnięcia dosłowanie wszystkiego (owoce, warzywa, zioła, orzechy) tak jak to bywa w prawdziwych wyciskarkach ślimakowych (nie podaję nazw, by nikt mnie nie posądzał o kryptoreklamę), których cena jest podobna, jednak możliwości znacznie większe. Producent używając stwierdzdenia „wyciskarka” pokusił się o, delikatnie pisząc, nadużycie.
  Niepolecam.

  1. Trochę zaleciało lobbowaniem na rzecz wyciskarek ślimakowych, „PRAWDZIWYCH”, z monopolem na użycie powszechnie stosowanej nazwy „WYCISKARKA SOKU”, dla tej jedynej PRAWDZIWEJ, której nazwy mój przedmówca nie chce nam ujawnić, żeby broń Boże nie być posądzonym o kryptoreklamę 😀

   Każdy forumowicz wie, że podawanie nazwy marki czy linku jest ordynarnym buractwem i nikt już raczej na to się nie złapie. Ale zanegowanie przedmiotowego urządzenia w pierwszym zdaniu, następnie uwiarygodnienie swoich dobrych intencji (tekst w nawiasie) i na koniec wskazanie na jedynie SŁUSZNĄ i PRAWDZIWĄ grupę wyciskarek ślimakowych, to już coś !!!

   Negacja Novis’a, którego właściwości i możliwości autor tekstu przedstawił i poparł zdjęciami jest „baaaardzo wiarygodna” zwłaszcza, że nie użył Pan żadnego argumentu, a jedynie stwierdził TESTOWAŁEM i NIEPOLECAM.

   Na szczęście tego typu wrzutki nie mają już takiej mocy, a i Forumowicze wiedzą co to „reklama szeptana”, nauczyli się czytać między wierszami. Wnioski zaś wyciągają na podstawie rzetelnych informacji o produkcie, a nie na podstawie wrzuconego naprędce polecam/nie polecam.

   Jakiegoż to nadużycia dopuścił się producent wyciskarki Novis Vita Juicer bo nie bardzo rozumiem ???

   Jeżeli testował Pan Novis’a (osobiście bardzo wątpię), to musi Pan wiedzieć, że wyposażony jest on m.in. w moduł CITROMAX do WYCISKANIA soku z cytrusów jak również w moduł SMOOTHIE MAKER ze skrzydłem do WYCISKANIA smoothie’s więc wg mojego osądu zasługuje na miano WYCISKARKI SOKU.

   Choć znowu wg mojego osądu, nazwanie tego urządzenia tylko WYCISKARKĄ było by dalece nie stosowne ponieważ jest to jeszcze WIRÓWKA ODŚRODKOWA, która po wcześniejszym rozdrobnieniu owoców i warzyw również służy do WYCISKANIA soku przy wykorzystaniu siły odśrodkowej, zarówno z miękkich jak i twardych owoców i warzyw np. korzeniowych ale też bez problemu pozwala pozyskać sok z warzyw naciowych, a do tego jest to jeszcze SMOOTHIE MAKER, który wyciska/przeciera owoce, a uzyskane smoothie’s mają bardzo kremową konsystencję, nie do uzyskania żadnym innym urządzeniem. Stąd też jak mniemam, urządzenie Novis Vita Juicer określa się częściej mianem URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNEGO.

   Pisząc o urządzeniach ślimakowych „wyciskarka soku”, też można by mieć wątpliwości czy jest to dobre określenie ponieważ z zasady działania bardziej przypominają one maszynki do mielenia mięsa, które najpierw szarpią owoc czy warzywo, a następnie je mielą i dopiero wyciskają część soku do pojemnika, natomiast niemała jego część wypychana jest drugim wylotem do kolejnego pojemnika z pięknie zmielonym odpadem . Okazuje się, że odpad wyciskarek ślimakowych do końca odpadem jednak nie jest… Wystarczy obejrzeć jeden z filmików, których zatrzęsienie w necie, jak to z „odpadu” po wyciskarce ślimakowej, prasa wyciska jeszcze mnóstwo zdrowego soku.

   Tak więc jeżeli chce Pan gloryfikować jedną grupę urządzeń negując właściwości drugiej, to trzeba to poprzeć argumentami.

   Z tym testowaniem, skoro pisze Pan o ograniczeniach Novis’a, to śmiem twierdzić, że nie do końca poznał Pan jego możliwości…
   Używam go na co dzień i codziennie odkrywam jego nowe właściwości.
   Przykładowy sok z cytrusów, brak konieczności obierania i rozdrabniania owoców, gdzie nawet w przypadku producenta wyciskarki ślimakowej, który promuje swoje urządzenie jakoby pozwalało ono na wrzucenie całego jabłka, w reklamówkach używa małego jabłka, a w rzeczywistości prawie każde trzeba podzielić przynajmniej na połówki. Jedna wielka ściema, na którą również dałam się nabrać. O pomarańczach czy grejpfrutach nie wspomnę…
   We wszystkich filmikach/reklamówkach wrzucane są cytrusy wcześniej obrane, a wiemy jak to jest czasochłonne i uciążliwe zwłaszcza jak skórka nie chce się oddzielić od owocu… , a paznokcie dzisiaj kosztują 😛
   No chyba, że jesteśmy w posiadaniu odpowiedniego obieraka…
   W zasadzie tylko pomarańcze wielkości mandarynki można wrzucić w całości, wszystkie większe sztuki dodatkowo trzeba i tak rozdrobnić.
   W przypadku warzyw twardych typu marchewka czy burak w urządzeniu ślimakowym, które posiadam, nawet po wcześniejszym rozdrobnieniu zdarza się, że dochodzi do zatrzymania się silnika, nie wspominając o wydobywających się odgłosach, jakby się za chwilę miało wszystko rozlecieć (użytkuję takie właśnie za ok. 2 tys. i wiem co piszę). Na potwierdzenie moich słów przypomnę, że w większości tego typu urządzeń stosuje się „bieg wsteczny” aby wycofać „przeszkodę” (w moim też jest).

   Wg mnie, nie na darmo urządzenia ślimakowe zaprojektowano jako “wolnoobrotowe”. Nie wyobrażam sobie tych urządzeń z wyższymi obrotami i wrzucenia do nich np. marchewki czy buraka… . Takich problemów nie ma w przypadku urządzenia Novis, które również od niedawna użytkuję (nie mylić z testowaniem).
   W Novisie można przerabiać owoce i warzywa miękkie oraz twarde jak marchewka, seler czy burak ale też takie jak seler naciowy, jarmuż czy koper włoski, na dowolną konsystencję. Można uzyskać soki mętne z miąższem, soki klarowne, bardzo kremowe smoothie’s, sorbety, desery, przeciery dla niemowląt itp.
   Naprawdę nie rozumiem, o jakich ograniczeniach mowa ???

   Wyciskanie cytrusów w Novisie bez obierania i rozdrabniania, to do mnie przemawia i żadna wyciskarka ślimakowa tego nie oferuje, a statystyki pokazują, że soków z cytrusów jednak pije się najwięcej. Kolejna przewaga to możliwość zestawienia modułu do wyciskania cytrusów z wirówką odśrodkową, dzięki czemu uzyskuje się bardziej klarowny sok i to jest coś, czego uważam brakuje wyciskarkom ślimakowym. Takiego soku nie ma szans uzyskać z żadnej innej wyciskarki… cały miąższ jest przerobiony na sok o bardzo kremowej konsystencji. Odpad praktycznie nie istnieje.

   Jako, że używam zarówno wyciskarki ślimakowej jak też wyciskarki Novis mogę śmiało powiedzieć , że są to urządzenia o różnych konstrukcjach dlatego nie wiem czy uzasadnione jest w ogóle ich porównywanie, nie mniej na pewno nie uzasadnione jest pisanie o jakichś ograniczeniach w przypadku Novis’a.

   Oczywiście jeżeli dla kogoś mielenie orzechów to funkcja nadrzędna w przypadku wyciskarki do soku, to idąc tym tokiem rozumowania, wyciskarka ślimakowa niedomaga bo nie robi idealnej pulpy z ziemniaka na placek po węgiersku, jaką bez trudu można uzyskać z Novis’a 😛

   Ostatnio, pokusiłam się o taką próbę uzyskania przy użyciu Novis’a pulpy na placki ziemniaczane… W ślimakowej, po takiej próbie efekt jaki uzyskałam nie nazwała bym pulpą, a już na pewno nie o idealnej konsystencji na placek ziemniaczany.

   Brzmi dziwnie bo są to, było nie było, urządzenia do robienia soku, smoothie’s czy sorbetów ale coś mi mówiło, że skoro da się uzyskać smoothie’s z Novis’a, to nie powinno być problemu z pulpą na placki ziemniaczane. Nie byłam jednak pewna na 100 % bo w instrukcji o tym nie piszą (doszłam do wniosku, że być może Szwajcarzy nie przepadają za plackiem po węgiersku) więc zadzwoniłam do przedstawiciela z zapytaniem, co się stanie jeżeli wrzucę do wyciskarki ziemniak ?

   Przedstawiciel powiedział, że standardowo urządzenie mogę wykorzystać do pozyskania soku z ziemniaka, który ma działanie zbliżone do atropiny, a dzięki któremu można uśmierzyć lub złagodzić bóle związane z zapaleniem żołądka czy dwunastnicy. Niestandardowo natomiast, urządzenie można wykorzystać do pozyskania pulpy na placek ziemniaczany… .
   Doradził żeby odpiąć bęben wirówki i zostawić samą tarczę, wtedy konsystencja będzie naprawdę idealna na placek ziemniaczany 😛
   Powiedział też, że nie ma o tym mowy w instrukcji bo jest to przede wszystkim wyciskarka do soków, a Szwajcarzy nie rozumieją zagadnienia pt. placek po węgiersku. Osobiście przyznał, że wykorzystuje tą funkcjonalność bardzo często. Jak powiedział, nie rajcuje go wyciąganie i mycie malaksera, skoro Novis stoi już na blacie 😛
   To kolejny przykład na WIELOFUNKCYJNOŚĆ wyciskarki Novis.

   Tak więc wg. mojego przedmówcy, cena: 2.199 zł wielofunkcyjnego urządzenia z czterema różnymi modułami, z których każdy daje nam inne możliwości, z masywną odlewaną obudową, wzornictwem za które marka Novis zdobyła mnóstwo prestiżowych nagród ale przede wszystkim wielofunkcyjność łącząca funkcjonalności wyciskarki do cytrusów, wirówki odśrodkowej, smoothie makera oraz Vitatec i ta cena jest dla mojego przedmówcy za wysoka, przez wydumane ale nie uargumentowane ograniczenia… Ale już wyciskarka ślimakowa „PRAWDZIWA”, (skoro w podobnej cenie musi być w plastikowej lub blaszanej obudowie), która w porywach swoich niesamowitych właściwości jest w stanie wycisnąć sok nawet z orzechów :-D, to musi być naprawdę perpetuum mobile i musi być warte swojej ceny.

   Drażnią mnie takie wrzutki bo sama padłam ich ofiarą, dlatego trochę się rozpisałam ale mam nadzieję że dzięki temu, Komuś może być łatwiej podjąć decyzję o zakupie właściwego urządzenia .

   Pozdrawiam Forumowiczów i nie dajcie się reklamie szeptanej.

   ADA

   1. Dziękuję za rzeczowy komentarz:) Takie komentarze warto czytać :-)Ja ze swojej strony jestem bardzo zadowolona z wyciskarki Novis, to w moim odczuciu bardzo profesjonalny sprzęt.

   2. Pani Ada wyskoczyła z tym tekstem jak Filip z konopii i na pewno dostała cudowną NAGRODĘ. Pani Ado, powinna Pani zająć się pisaniem komantarzy zarobkowo ( choć pewnie już tak jest) bo może Pani rady nie są zbyt cenne, ale za to są niesamowicie zabawne. Gdyby Pani nie wiedziała co w tym zabawnego, już tłumaczę: to nie komentarz lecz reklama z podaniem szczegółów dotyczących konstrukcji urządzenia co tak naprawde nikogo nie interesuje bo liczy się efekt czyli w tym przypadku jakość soku i łatwość obsługi urządzenia. Podsumowując,tekst mało wiarygodny wyglądający jak reklama a nie typowa opinia użytkownika sprzętu.
    Pozdrawiam
    Anna

 4. Fakt, że poświęciłam opinii o wyciskarce NOVIS mnóstwo swojego czasu wynika z tego, że kupując swoją poprzednią wyciskarkę ślimakową uległam właśnie takim „typowym opiniom”, które dziwnym trafem, jak to później sprawdziłam w 99%-tach gloryfikują zawsze tą samą grupę urządzeń…

  W rzeczywistości okazało się, że właściwości wyciskarki ślimakowej (jednego z liczących się producentów) zupełnie nie pokrywają się z tymi wszystkimi „ochami” i „achami”, ani „w jakości soku” ani też w „łatwości obsługi”.

  Dzisiaj jestem bogatsza o wiedzę na temat „marketingu szeptanego” i wiem, że miałam/mam do czynienia ze zwykłymi wrzutkami dlatego gdzie to jest możliwe i na ile znajduje czas, staram się to obnażać.

  Jeżeli dla osoby mającej wydać ciężko zarobione 2-3 tys. złotych, wiarygodna ma być opinia pt. „testowałem-nie polecam”, to mogę tylko dodać – bała bym się tak nisko oceniać użytkowników internetu w Polsce.
  Choć jak widać zdarzają się też tacy, dla których typowa opinia o produkcie powinna się sprowadzać do krótkiego „sok smaczny, jakościowy, a urządzenie łatwe w obsłudze – Wesoły Romek”

  Byle osioł (nie mam tutaj nikogo konkretnego na myśli) nie mający nigdy do czynienia z żadnym urządzeniem jest w stanie sklecić 2-3 zdaniową „pożal się Boże” opinię i wziąć za to pieniądze. Tak działa marketing szeptany…

  Żeby napisać opinię w której szczegółowo przedstawia się dane urządzenie trzeba je użytkować.
  A żeby je komuś polecić należałoby swoją opinię uzasadnić… Do tego jednak trzeba poświęcić swój cenny czas, a tego zwykłym hochsztaplerom brakuje ponieważ puki co, płacone mają za ilość, a nie za jakość.

  Pozdrawiam,
  ADA

 5. Droga Ado, dzięki za to napisałaś.
  Ja tez naczytałem sie o wyciskarach ślimakowych…. Na szczęście znalazłem tez cita juicera.
  Nie napisze za wiele bo to dopiero 2 tyg. ale jestem pod mega wrażeniem.
  Dziś był sok połączony z puree czyli puree z banana plus sok ze szpinaku, jarmużu, jabłka i gruszki.
  Mega. Konsystencja i smak powala.
  Nie wspomnę juz o klarownych sokach z pomarańczy czy grapefruita.
  Czekam z utęsknieniem na lato
  Ale bedzie szał z truskawkami, borówkami i wieloma innymi cudownymi owocami…..
  Dla mnie to jest dokładnie to czego szukałem

 6. Wyciskarkę Novis mam od dwóch miesięcy. Mąż zakupił mi w UK bo jest dużo tańsza i wiedział, że było to moje marzenie. W pierwszych dniach codziennie była używana, nie przeszkadzało mi – mimo wszystko, trudne mycie sitka – znalazłam na to sposób – miękka szczoteczka do zębów. Niestety tak jak na początku łatwo można było oddzielić sitko od tarczy tak w tej chwili, po prawie dwóch miesiącach użytkowania mam z tym coraz większy problem. Boję się, że połamią mi się czerwone „zatrzaski” czy jak to tam się nazywa. Zastanawiam się nawet nad reklamacją bo uważam, że tak nie powinno być. Robienie soków nie jest już dla mnie przyjemnością bo jak pomyślę o oddzieleniu tych części to ogarnia mnie przerażenie. Nie wiem czy to jest wada tego urządzenia czy po prostu ja miałam takiego pecha. Na razie szukam informacji czy mogę złożyć reklamację w Polsce – może ktoś wie to poproszę o info.

  1. Może trafiłaś po prostu na wadliwy egzemplarz. Ja nie miałam akurat z tym problemu.Jeśli masz wyciskarkę jeszcze na gwarancji, to możesz spróbować ją zareklamować. Może miała jakiś feler.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button