Testy produktów

Pomocnik w kuchni, Krajalnica Finecut Fissler

Pomocnik w kuchni, Krajalnica Finecut Fissler

Choć uwielbiam gotować, to nie przepadam krojeniem i siekaniem warzyw, a zwłaszcza cebuli. Nie sądziłam, że można znacznie ułatwić sobie tę żmudną czynność. Krajalnica Finecut niemieckiej marki Fissler to urządzenie wielofunkcyjne; sieka warzywa czy owoce, kroi, miesza sosy, zupy a nawet suszy zioła. Ponadto może też pełnić funkcję pojemnika na żywność. Wszystko to dzięki małemu, poręcznemu produktowi kuchennemu i to w dodatku bez użycia prądu!

W zestawie znajdują się nożyki, plastikowa pokrywka, suszarka, nakładka oraz szpatułka do mieszania. Wystarczy pociągnąć za czarny uchwyt. Ilością pociągnięć decydujemy o pożądanej grubości siekania. I tak uzyskujemy warzywa albo owoce:

grubo pokrojone po 5-6 pociągnięciach

średnio drobno posiekane po 7-12 pociągnięciach

posiekane bardzo drobno po 13-20 pociągnięciach.

Funkcje Krajalnicy Finecut:

✔sieka, kroi, rozdrabnia warzywa i owoce

✔miesza (np. sosy, zupy)

✔suszy (np. zioła czy drobną sałatę rukola)

✔przechowuje żywność.

Pomocnik w kuchni, Krajalnica Finecut Fissler Pomocnik w kuchni, Krajalnica Finecut Fissler

Siekacz firmy Fissler pojemności 0,9 l wykonany jest z plastiku, akrylu oraz stali nierdzewnej (nożyki). Podoba mi się, że nożyki zawierają plastikową osłonkę. Trzeba na nie uważać, gdyż są niezwykle ostre.

Przetestowałam krajalnicę Finecut pod kątem wszystkich jej dostępnych funkcji, o jakich zapewnia producent. Najbardziej nie lubię kroić cebuli (nie wiem czy ktokolwiek lubi, ręka do góry!) z powodu niezliczonych ilości łez 🙁 Siekacz radzi sobie z tym doskonale i za to kocham to urządzenie najbardziej! W ogóle krojenie warzyw nie należy do ciekawych zajęć a niestety zwykle tracimy na to zbyt dużo czasu, szczególnie przy potrawach wymagających, jak choćby ryba po grecku .

Pomocnik w kuchni, Krajalnica Finecut Fissler

Próbowałam też dzięki niemu rozdrabniać marchewkę do zupy oraz pieczarki. Super sprawa! Robi to faktycznie w mig!

Pomocnik w kuchni, Krajalnica Finecut Fissler

Finecut bardzo ułatwia pracę w kuchni, nie tylko przy krojeniu warzyw ale również przy przygotowywaniu sosów. Przy jego pomocy przyrządziłam mój ulubiony sos czosnkowy do mięs.

Pomocnik w kuchni, Krajalnica Finecut Fissler

Zalety:

  • mała, poręczna, lekka
  • estetyczny wygląd
  • łatwa w zachowaniu czystości
  • wielofunkcyjna (sieka, kroi, miesza, suszy, przechowuje żywność)
  • nie wymaga zasilania prądem
  • praktyczna na co dzień w kuchni i nie tylko (również poza domem, na wyjeździe)

Wady:

 • trzeba bardzo ostrożnie obchodzić się z nożykami, bo są bardzo ostre

Pomocnik w kuchni, Krajalnica Finecut Fissler

Jestem pod wrażeniem krajalnicy Finecut. Nie sądziłam, że takie małe, niepozorne urządzenie może tyle zdziałać w kuchni. Jest warte swojej ceny. Myślę, że produkt ten przyda się niejednej gospodyni. U mnie sprawdził się rewelacyjnie. Trzymam go na blacie kuchennym, by móc skorzystać w miarę potrzeby.

Helen G.

Helen G.

Gotowanie sprawia mi ogromną radość. Lubię poznawać nowe smaki i eksperymentować w kuchni. Na stronie znajdziesz proste i czytelne przepisy na domowe potrawy, także dla początkujących w kuchni oraz artykuły z zakresu zdrowego odżywiania. Serdecznie zapraszam:)

Podobne przepisy

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button