Olej z wiesiołka i jego prozdrowotne działanie
Olej z wiesiołka i jego prozdrowotne działanie
Zdecydowanie warto go włączyć do codziennej diety. Olej z wiesiołka (Oleum Oenotherae) zawiera kwasy tłuszczowe (NNKT) omega 3 i omega 6; cis-linolowy (LA) oraz gamma-linolenowy (GLA), ponadto kwasy palmitynowy i stearyny, witaminy E, F, związki mineralne (selen, magnez, cynk), fitosterole, a także białko bogate w aminokwasy siarkowe i tryptofan.
Najlepiej stosować olej z wiesiołka tłoczony na zimno, nieoczyszczony. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do past, sałatek czy dipów. Olej z wiesiołka ma również nieocenione działanie w kosmetyce. Często stosuję go do pielęgnacji twarzy zamiast kremu na noc, bowiem doskonale pielęgnuje cerę, uspokaja stany zapalne oraz łagodzi podrażnienia.
Właściwości prozdrowotne oleju z wiesiołka:
- odtruwa organizm z toksyn
- usprawnia krążenie
- obniża poziom cholesterolu, zapobiega miażdżycy
- działa wzmacniająco (podnosi odporność i zwiększa siły witalne organizmu)
- wspomaga układ nerwowy (łagodzi depresje, lęki, zmniejsza nadpobudliwość u dzieci)
- poprawia przemianę materii (ułatwia odchudzanie)
- wspomaga gospodarkę hormonalną (łagodzi PMS i skutki menopauzy u kobiet, korzystnie wpływa na płodność)
- wykazuje działanie antyalergiczne (korzystnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie) i przeciwnowotworowe (w szczególności raka piersi)
- działa żółciopędnie oraz przeciwcukrzycowo
Olej z wiesiołka wspomaga leczenie następujących chorób: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, podwyższony poziom cholesterolu, stwardnienie rozsiane (SM), depresja, lęki, artretyzm, gościec postępujący, stany zapalne skóry (trądzik, łuszczyca, AZS), otyłość, astma, nowotwory.
Olej z wiesiołka Zielony Nurt jest tłoczony na zimno, nieoczyszczony oraz niefiltrowany. W smaku jest delikatny, „pachnie łąką/trawą”, przynajmniej dla mnie 😉 Po otwarciu powinien być przechowywany w lodówce i spożyty najlepiej w przeciągu 1 miesiąca. Nie należy podgrzewać oleju z wiesiołka a spożywać jedynie na zimno. Dzienna dawka dla osoby dorosłej wynosi ½ -1 łyżeczki. Oleju z wiesiołka nie powinny przyjmować kobiety w ciąży, matki karmiące oraz dzieci do lat 3.
Helen G.
Galeria zdjęć
Od dawna zamierzam go kupic, jednak zawsze jak jestem w Polsce to zapominam. Tu w Niemczech go jeszcze nie sptkalam, a to takie wspaniale ZRODLO ZDROWIA i wdzieczna Ci jestem droga Helen, ze o nim przypominasz.
Dzieki Ci stokrotne i goraco Cie pozdrawiam z upalnego Saarlandu:)
Pozostaje zamówić olej przez internet :)Pozdrawiam*
Przydałby mi się, żeby zrobić porządek z moją cerą 🙂
Olej z wiesiołka Ci w tym pomoże:)
Z toksyn raczej nie odtruwa,jego główna zaleta to łagodzenie objawów chorób autoimmunologicznych.
Zaczęłam łykać kapsułki z wiesiołkiem (był to Gal), ponieważ włosy leciały mi na grande i za nic nie mogłam sobie z nimi poradzić. Po około 2 miesiącach regularnego łykania wiesiołka wypadało mi o 80% mniej włosów, zrobiły się błyszczące i wyglądały zdrowo. Moim zdaniem warto pokusić się i spróbować wiesołka 🙂
Potwierdzam jego skuteczne działanie nie tylko na kondycję włosów, cery ale również na cały organizm:)Moim zdaniem jest bardzo pomocny na PMS, czyli napięcie przedmiesiączkowe.